Πρόσφατα 'Αρθρα

Social Media

Το εκπληκτικό ρεκόρ στα 50χλμ. του Δημήτρη Θεοδωρακάκου, σήμερα στο Αtromitos Ultra Run (αποκλειστικές φωτό)

Η ομάδα των συντακτών του free press περιοδικού για το τρέξιμο «iRun …and iam free!» ήταν η μοναδική από τα ελληνικά Μέσα Επικοινωνίας που σήμερα, Σάββατο 8 Φεβρουαρίου 2020, όχι μόνο κατέγραψε πρώτη και από κοντά την καλύτερη επίδοση όλων των εποχών στην απόσταση των 50 χιλιομέτρων του πρωταθλητή μας Δημήτρη Θεοδωρακάκου, αλλά και έτρεξε -για μερικά χιλιόμετρα- στο ίδιο αγωνιστικό τερέν δίπλα του! Ακούγαμε τα βήματά του, παρατηρήσαμε την εκπληκτική διαδρομή του μέχρι το τέλος και καταγράψαμε φυσικά τον μοναδικό τερματισμό του!

Ο Δημήτρης Θεοδωρακάκος της SALOMON HELLAS, με χρόνο 3:12:41, επικράτησε στον πρώτο αγώνα Atromitos Ultra Run σήμερα το πρωί, ήταν αρκετά ευδιάθετος και έτοιμος θα λέγαμε για μια κορυφαία επίδοση. Παρά τις δύσκολες καιρικές συνθήκες που αντιμετώπισαν οι δρομείς κατά την εκκίνηση του αγώνα (08:20 το πρωί) και για τουλάχιστον 1,5 ώρα μετά, ο Έλληνας Πρωταθλητής με εκπληκτικό ρυθμό και μια εντυπωσιακή κούρσα στο τελευταίο χιλιόμετρο πέτυχε την κορυφαία αυτή πανελλήνια επίδοση.

Ο δεύτερος αθλητής, Ευστράτιος Ζαρίφης (E.L. RUNNERS) ακολούθησε 37 λεπτά αργότερα με συνολικό χρόνο 3:49:18.

Τρίτος τερμάτισε ο Ηλίας Συντετός (ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ ΔΡΟΜΕΙΣ) με χρόνο 4:21:10.

Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές και δρομείς και φυσικά σε όσους συνεχίζουν στο αγώνισμα των 24 ωρών.