Πρόσφατα 'Αρθρα

Social Media

Ολοκληρώθηκε η κλήρωση των αθλητών για το 38ο ΣΠΑΡΤΑΘΛΟΝ – Δείτε τη λίστα συμμετεχόντων του 2020

Με την χώρα να βρίσκεται στη δίνη του κορονοϊού, και με πολλά νέα ονόματα στην κληρωτίδα, ολοκληρώθηκε η κλήρωση των αθλητών, που θα πάρουν μέρος στον 38ο Διεθνή Αγώνα ΣΠΑΡΤΑΘΛΟΝ.

Ο αγώνας που θα διεξαχθεί, όπως κάθε χρόνο, στα τέλη του Σεπτέμβρη, ξεκινάει από την Αθήνα προς την πόλη της Σπάρτης, καλύπτοντας απόσταση 246 km. Ο Διεθνής αγώνας ΣΠΑΡΤΑΘΛΟΝ ακολουθεί πιστά τα βήματα του αρχαίου ημεροδρόμου Φειδιππίδη, ο οποίος το 490 π.Χ. έτρεξε την ίδια απόσταση προκειμένου να ζητήσει βοήθεια από τους Σπαρτιάτες, στην μάχη που θα διεξήγαγαν οι Αθηναίοι με τους Πέρσες.

Το ενδιαφέρον των αθλητών αυξάνεται κάθε χρόνο και πιο πολύ, καθώς φέτος οι συνολικές αιτήσεις έφτασαν στις 850, αριθμός ο οποίος αποτελεί ρεκόρ, έναντι των 758 που ήταν οι περσινές. Ανάμεσα στους 400 αθλητές που βγήκαν από την κλήρωση της 9ης Μαρτίου, είναι και 55 Έλληνες δρομείς, οι οποίοι, για άλλη μια χρονιά θα λάβουν μέρος στον ιστορικό αγώνα, κυνηγώντας όχι μόνον κάποια διάκριση, αλλά και ένα καλό ρεκόρ στην κάλυψη της απόστασης, η οποία αποτελεί πραγματικό Άθλο για όποιον φτάνει στον τερματισμό της.

Ανάμεσα στις ελληνικές  συμμετοχές αξιοσημείωτη είναι η παρουσία της περσινής πρώτης Ελληνίδας δρομέα Παναγιώτας Δόγκα.

Σημαντικό επίσης είναι το γεγονός της συμμετοχής αθλητών από 59 χώρες, που και αυτό αποτελεί νέο ρεκόρ, τονίζοντας τη διαχρονικότητα και το παγκόσμιο ενδιαφέρον για τον αγώνα. Μεταξύ αυτών και οι περσινοί πρώτοι νικητές τόσο στην κατηγορία των ανδρών όσο και των γυναικών, Ούγγρων Tamas Bodis και Zsuzsanna Maraz αντίστοιχα.

Τα ονόματα όλων των αθλητών που θα λάβουν μέρος, αλλά και όσων θα παραμείνουν σε λίστα αναμονής για τις περιπτώσεις αντικατάστασης όσων από τους 400 κληρωθέντες δεν θα μπορέσουν τελικά να συμμετάσχουν, έχουν αναρτηθεί στην επίσημη ιστοσελίδα του Διεθνούς Συνδέσμου ΣΠΑΡΤΑΘΛΟΝ: www.spartathlon.gr.

H ΛΙΣΤΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΩΝ TOY 2020 (11/03/20)

1 BARNES PABLO Male ARGENTINA
2 PETRACCI FERNANDO Male ARGENTINA
3 MARCANTONI SANDRA ELISABET Female ARGENTINA
4 TROIA SHEYLA BEATRIZ Female ARGENTINA
5 SCALISE PATRICIA Female ARGENTINA
6 SCOGLIA ROMINA – NATALIA Female ARGENTINA
7 DURAN MAURICIO Male ARGENTINA
8 ALMIRON ALEJANDRO Male ARGENTINA
9 ROBLES SERGIO Male ARGENTINA
10 CASANOVA MARTIN Male ARGENTINA
11 ISMAIL GUSTAVO Male ARGENTINA
12 MARQUES ROXANA Female ARGENTINA
13 MENDEZ MANUEL Male ARGENTINA
14 MIHALAKELLIS GEORGE Male AUSTRALIA
15 SCHIEMER GERHARD Male AUSTRIA
16 VANDEKERCKHOVE JAN Male BELGIUM
17 VAN DEN BOSSCHE DAVID Male BELGIUM
18 DEJAEGER – BRAET LUC Male BELGIUM
19 BENAERENS NADIA Female BELGIUM
20 JUNUZOVIC RASIM Male BOSNIA & HERZEGOVINA
21 ALVES DE SOUSA LUCIANO Male BRAZIL
22 DE OLIVEIRA MARCIO MARCIO BATISTA Male BRAZIL
23 ANTUNES MACIEL LEONARDO SANT’ ANNA Male BRAZIL
24 PETKOV DEIAN Male BULGARIA
25 PIEPGRASS AMMON Male CANADA
26 WU YIHUA Female CHINA
27 LIU KUO-HUA Male CHINESE TAIPEI
28 YU MINGHUA Male CHINESE TAIPEI
29 LI WANG CHANG Male CHINESE TAIPEI
30 LEE FANG-CHI Male CHINESE TAIPEI
31 LIN YI RU Female CHINESE TAIPEI
32 ANASTASIOU MICHALIS Male CYPRUS
33 VALEK PETR Male CZECH REPUBLIC
34 SUMNY MILAN Male CZECH REPUBLIC
35 MAREK PAVEL Male CZECH REPUBLIC
36 HEREJT PETR Male CZECH REPUBLIC
37 BRUNNER RADEK Male CZECH REPUBLIC
38 HORCICKA JIRI Male CZECH REPUBLIC
39 CHYTIL PETR Male CZECH REPUBLIC
40 BOSNOVIC MILOS Male CZECH REPUBLIC
41 JIRASEK MAREK Male CZECH REPUBLIC
42 JEDLICKA PETR Male CZECH REPUBLIC
43 KOPECKY MARTIN Male CZECH REPUBLIC
44 KOUTNIK DUSAN Male CZECH REPUBLIC
45 MISKOVIC DUŠAN Male CZECH REPUBLIC
46 BODNAROVA IVETA Female CZECH REPUBLIC
47 KOBLIC ZDENEK Male CZECH REPUBLIC
48 BRENK JAN Male CZECH REPUBLIC
49 HOLBAEK-THOMSON MARTIN Male DENMARK
50 REX STINE Female DENMARK
51 WESTERLIN HENRIK Male DENMARK
52 RASMUSSEN RASMUS Male DENMARK
53 VIKKELSO LARS RYBERG Male DENMARK
54 TORJUSSEN PETER – LUND Male DENMARK
55 VALK PRIIT Male ESTONIA
56 NIEMNMAA VILLE Male FINLAND
57 MAKINEN MARIANNE Female FINLAND
58 HONKONEN TEIJA Female FINLAND
59 VALIPIRTTI VESA Male FINLAND
60 SANDBERG PATRIK Male FINLAND
61 KARPPINEN KIMMO Male FINLAND
62 PENTTINEN PASI Male FINLAND
63 FORSSTROM MARKUS Male FINLAND
64 ALANEN SCHELLINGERHOUT ANNE Female FINLAND
65 VERDIER PHILIPPE Male FRANCE
66 MATHIEU STEPHANE Male FRANCE
67 PALLARUELO GILLES Male FRANCE
68 SEGUI GERARD Male FRANCE
69 DERIVAZ ERIC Male FRANCE
70 MICHEL THIERRY Male FRANCE
71 VALDERRAMA JEAN – LUIS Male FRANCE
72 PRADAS JUAN -CARLOS Male FRANCE
73 JECHOUX CYRIL Male FRANCE
74 VALZER LUC Male FRANCE
75 HAZARD AMAURY Male FRANCE
76 ALLERHEILIGEN JENS Male GERMANY
77 BACHMAIER FLORIAN Male GERMANY
78 BENZ FABIAN Male GERMANY
79 DEHLING SASCHA Male GERMANY
80 GOEBEL DIETMAR Male GERMANY
81 GUNDERMANN RALF Male GERMANY
82 HAUSDORF MIKE Male GERMANY
83 JANCKER HANS – DIETER Male GERMANY
84 OHLER MICHAEL Male GERMANY
85 PFEIFER BERNHARD Male GERMANY
86 WEBER AUREL Male GERMANY
87 WIEGAND FRANK Male GERMANY
88 ARMENAT MARTIN Male GERMANY
89 DRILLING CARSTEN Male GERMANY
90 HAAKE KLAUS Male GERMANY
91 HEINER JOHANNES – JORG Male GERMANY
92 KOCH RAINER Male GERMANY
93 MÜLLER ANGELIKA Female GERMANY
94 KREYER MARKUS Male GERMANY
95 BRANDT MICHAEL Male GERMANY
96 FLOCK PETER Male GERMANY
97 GANTER MARTIN Male GERMANY
98 GIESE RALF Male GERMANY
99 HEINLEIN MARIKA Female GERMANY
100 KARL HUBERT Male GERMANY
101 ROTHE GUNTER Male GERMANY
102 LEU OLIVER Male GERMANY
103 KUEHNER CHRISTOF Male GERMANY
104 HEDELT HOLGER Male GERMANY
105 BERGMANN HEIKE Male GERMANY
106 ETIENNE BERNARD Male HAITI
107 BAKAS ILIAS Male HELLAS
108 DOGKA PANAGIOTA Female HELLAS
109 VAMVAKIDIS ALEXANDROS Male HELLAS
110 VLACHOS GEORGE Male HELLAS
111 KARAIOSIF ILIAS Male HELLAS
112 POLYMEROPOULOS VASSILIOS Male HELLAS
113 ANASTASIADIS STERGIOS Male HELLAS
114 ATHANASIADIS STAYROS Male HELLAS
115 KATSIROPOULOS CHRISTOS Male HELLAS
116 KAFKOPOULOS BASILIS Male HELLAS
117 LAZARIDIS KOSTAS Male HELLAS
118 TERZI ANGELA Female HELLAS
119 GEORGIOPOULOS KONSTANTINOS Male HELLAS
120 NTOUVAS GEORGIOS Male HELLAS
121 STIMONIARIS ATHANASIOS Male HELLAS
122 SYMEONIDIS SYMEON Male HELLAS
123 VENIOS GEORGIOS Male HELLAS
124 THEODOTOS GEORGIOS Male HELLAS
125 VALIOTIS KOSTAS Male HELLAS
126 ALEXAKIS ADAM Male HELLAS
127 ALETRAS GEORGE Male HELLAS
128 BAKA STAVROULA Female HELLAS
129 PAPAKOSTAS IOANNIS Male HELLAS
130 NIKOLOPOULOS MICHALIS Male HELLAS
131 PAPADOPOULOS GEORGIOS Male HELLAS
132 KOSTANTOULAKIS EMMANOUIL Male HELLAS
133 NTONES DIMITRIOS Male HELLAS
134 GABAS ANTONIS Male HELLAS
135 FOKOS TAKIS Male HELLAS
136 MAKEDOS THEOFILOS Male HELLAS
137 DIMITRIADIS GRIGORIS Male HELLAS
138 SAXIONIS IOANNIS Male HELLAS
139 PLIOUGOURIDIS ANASTASIOS Male HELLAS
140 TSOUMARIDIS KOSTAS Male HELLAS
141 VARTALAMIDIS STRATIS Male HELLAS
142 DIMITRIOU EVAGELOS Male HELLAS
143 VRETTOS GEORGIOS Male HELLAS
144 MARIFOGLOU DIMOSTHENIS Male HELLAS
145 CHALKIAS STEFANOS Male HELLAS
146 KANELLOPOULOS ATHANASIOS Male HELLAS
147 ANAGNOSTOPOULOS VASILEIOS Male HELLAS
148 ZOGRAFOS MAKIS-SIMEON Male HELLAS
149 GATSIOS GEORGIOS Male HELLAS
150 VLACHODIMITRIS DIMITRIOS Male HELLAS
151 CHALVADAKIS GEORGIOS Male HELLAS
152 TSIOLAKIS TASOS Male HELLAS
153 TSOGAS ARISTOTELIS Male HELLAS
154 MANOUDAKIS SOTIRIOS Male HELLAS
155 STAMOULI MARIA Female HELLAS
156 GIANNE IRINI Female HELLAS
157 MAMIDAS KOSTAS Male HELLAS
158 LIOFAGOS VASILEIOS Male HELLAS
159 KRIGAS ATHANASIOS Male HELLAS
160 OIKONOMOU PERIKLIS Male HELLAS
161 SIDIROPOULOS PANAGIOTIS Male HELLAS
162 YUEN WAN HO Male HONG KONG
163 LUBICS SZILVIA Female HUNGARY
164 BOGAR JANOS Male HUNGARY
165 SIMONYI BALAZS Male HUNGARY
166 HORVATH RENI Female HUNGARY
167 PEYER ZOLTAN Male HUNGARY
168 VERESS BELA Male HUNGARY
169 MARAZ ZSUZSANNA Female HUNGARY
170 ZETENYI SZVETLANA Female HUNGARY
171 BUKI TIVADAR Male HUNGARY
172 TAMAS BODIS Male HUNGARY
173 SZKRIDON GELLERT Male HUNGARY
174 KAKUK ADAM Male HUNGARY
175 LOW ANDRAS Male HUNGARY
176 DOMBAY GABOR Male HUNGARY
177 KOZMA ZSOLT Male HUNGARY
178 SZILVASI PÉTER Male HUNGARY
179 LOVÁSZ ZSOLT Male HUNGARY
180 BELA SZABO Male HUNGARY
181 SELLEY GABOR Male HUNGARY
182 TAKACS PETER BALAZS Male HUNGARY
183 IHASZ VERONIKA Female HUNGARY
184 FARKAS ZOLTÁN KAROLY Male HUNGARY
185 HALLGATO-CSIK IVETT Female HUNGARY
186 GYONGYOSI JÁNOS TIBOR Male HUNGARY
187 SZEKERES TIBOR Male HUNGARY
188 NA CHANDERKANT Male INDIA
189 LESMANA WILLIAM Male INDONESIA
190 LEE ANTHONY Male IRELAND
191 JENNINGS ANNE Female IRELAND
192 O SHEA ALEX Male IRELAND
193 Mc CARTNEY SUSAN Female IRELAND
194 O’ LOUGHLIN DARAGH Male IRELAND
195 MALKA LIZ Female ISRAEL
196 ROZENFELD ARIEL Male ISRAEL
197 PAZ EDEN Male ISRAEL
198 SHACHAR ELDAD Male ISRAEL
199 LEV ORI Male ISRAEL
200 SELA HAGAY Male ISRAEL
201 CHAY ELIRAN Male ISRAEL
202 KRAUZ GILAD Male ISRAEL
203 VOLPE ANTONELLO Male ITALY
204 BOIANO ROBERTO Male ITALY
205 MALENA ALESSIO Male ITALY
206 DELLA PACE DARIO Male ITALY
207 CILINO ARMANDO Male ITALY
208 ERMETI FRANCESCO Male ITALY
209 ROLLO DANIELE STEFANO Male ITALY
210 DE PAOLA LORIS Male ITALY
211 CISLAGHI ANGELO Male ITALY
212 CAPEZZERA GIROLAMO Male ITALY
213 COLOSIMO ALBERTO Male ITALY
214 CALDERONE ALISIA Female ITALY
215 NUCIFORA CARMELO Male ITALY
216 GIUSSANI RICCARDO Male ITALY
217 ALIMONTI DANIELE Male ITALY
218 CASCIO FABIO RIZZO Male ITALY
219 QUADRANI ARMANDO Male ITALY
220 OLIVERI VIRGINIA Female ITALY
221 LEE HAKJUN Male KOREA
222 SONG JINYOUNG Male KOREA
223 KUMPINS AINARS Male LATVIA
224 VECVAGARIS MATISS Male LATVIA
225 CABULIS PETERIS Male LATVIA
226 DZAVIZA DIANA Female LATVIA
227 PILOIS CHRISTOPHE Male LUXEMBOURG
228 LEONG WENGWA Male MACAO
229 CHONG MEI Female MALAYSIA
230 ESPINOSA VALDEZ CINTHIA Female MEXICO
231 BARRERA MUNOZ RUBEN DARIO Male MEXICO
232 LOPEZ GARCIA SANDRA ERIKA Female MEXICO
233 CRUZ ESTEVA GENARO Male MEXICO
234 TON LEONIE Female NETHERLANDS
235 LANTINK JAN-ALBERT Male NETHERLANDS
236 KASANARDJO ENDYMION Male NETHERLANDS
237 KOUTSTAAL JONATHAN Male NETHERLANDS
238 VAN DER MIJDEN SAMEENA Female NETHERLANDS
239 OEVERMANS GERBEN Male NETHERLANDS
240 ZUIDEMA NITISH Male NETHERLANDS
241 HEIKENS ALBERT Male NETHERLANDS
242 STEVENSON JAIMELYNN Female NEW ZEALAND
243 ANDERSEN STIAN Male NORWAY
244 HOLVIK SIMEN Male NORWAY
245 EIVINDSEN EIOLF Male NORWAY
246 GONZALEZ DUARTE LIZ PAOLA Female PARAGUAY
247 GOMEZ LUIS Male PERU
248 ESPINA ROLANDO Male PHILIPPINES
249 BRILLANTES REX Male PHILIPPINES
250 GRABSKA-GRZEGORCZYK MILENA Female POLAND
251 KUDLAK PAWEL Male POLAND
252 CUPIAL JACEK Male POLAND
253 POLAK MICHALINA Female POLAND
254 RONGE MICHAL Male POLAND
255 PAWLOWSKI TOMASZ Male POLAND
256 WALCZAK MACIEJ Male POLAND
257 LESZCZYLOWSKI LUKASZ Male POLAND
258 FERREIRA MONICA Female PORTUGAL
259 RAMIREZ-ARROYO PATSY Female PUERTO RICO
260 STREJAC CIPRIAN-VASILE Male ROMANIA
261 KIRILLOV PAVEL Male RUSSIAN FEDERATION
262 CHUMAKOV SERGEY Male RUSSIAN FEDERATION
263 MASANOVA IRINA Female RUSSIAN-FEDERATION
264 ZABORSKIY IVAN Male RUSSIAN-FEDERATION
265 MALYGIN YURIY Male RUSSIAN-FEDERATION
266 GASIK SASA Male SERBIA
267 KOH ALEX Male SINGAPORE
268 GALIK ERVIN Male SLOVAKIA
269 KOZJEK DOMEN Male SLOVENIA
270 KALISNIK TOMAZ Male SLOVENIA
271 VIDETIC LUKA Male SLOVENIA
272 SCHONLIEB BOSTJAN Male SLOVENIA
273 MOORE ARTHUR Male SOUTH AFRICA
274 SORIANO RUBIO FERNANDO Male SPAIN
275 CEBRIAN MARTINEZ DE LAGOS EDUARDO Male SPAIN
276 DE LAS HERAS MONFORTE NICOLAS Male SPAIN
277 PENALBA LOPEZ IVAN Male SPAIN
278 DELGADO GIL RUBEN Male SPAIN
279 MOLINA JAVIER -BERNABEU Male SPAIN
280 REGAL DANI Male SPAIN
281 PELAEZ SERRANO ALBERTO Male SPAIN
282 PENA FIDEL Male SPAIN
283 GARRIDO DIEGO ROJO Male SPAIN
284 GARRIDO MAITE ROJO Female SPAIN
285 LUNDGREN TOBIAS Male SWEDEN
286 VALITALO DAN Male SWEDEN
287 HURTIG PETRA Female SWEDEN
288 BRETAN IVAN Male SWEDEN
289 GRUNDAHL ANNA Female SWEDEN
290 LORINDER SUSANN Female SWEDEN
291 ALVANGER PATRIK Male SWEDEN
292 HEDMAN MIKAEL Male SWEDEN
293 STJARNVY FREDRIK Male SWEDEN
294 LUNDQVIST SANDRA Female SWEDEN
295 LOWEMARK HENRIK Male SWEDEN
296 BOJKA PIOTR Male SWITZERLAND
297 SCHMID SIMON Male SWITZERLAND
298 SCHERZ ALEX Male SWITZERLAND
299 DESTEFFANI JOERG Male SWITZERLAND
300 CELIKBAS AYKUT Male TURKEY
301 GUVEN HILMI Male TURKEY
302 HEARN BOB Male U.S.A
303 SCHMIDT ROLFE Male U.S.A
304 MORGAN MICAH Female U.S.A
305 TROXEL STEVE Male U.S.A
306 KOSTELNICK PETER Male U.S.A
307 DE VONA LISA Female U.S.A
308 KHEYFETS JULIE Female U.S.A
309 LIZAK MARISA Female U.S.A
310 MARTI NATHAN Male U.S.A
311 SCHOENLAUB PAUL Male U.S.A
312 SANDERS JOSHUA Male U.S.A
313 GRUEBELE MARTIN Male U.S.A
314 PRESTON WALTER Male U.S.A
315 NANA ANDREI Male U.S.A
316 CALIMANO CHRIS Male U.S.A
317 LAM OTTO Male U.S.A
318 MOWER AMY Female U.S.A
319 KOVAL OLEKSANDR Male UKRAINE
320 HIGGINS ALASTAIR Male UNITED KINGDOM
321 BONE DAVID Male UNITED KINGDOM
322 FLEAR NATHAN Male UNITED KINGDOM
323 ELLIS MILES – JAMES Male UNITED KINGDOM
324 HOLYOAK STEVE Male UNITED KINGDOM
325 WEBB RY Male UNITED KINGDOM
326 HAWKINS DANIEL Male UNITED KINGDOM
327 LAWSON DAN Male UNITED KINGDOM
328 TATE ALEX Male UNITED KINGDOM
329 HEWARD SAM Male UNITED KINGDOM
330 OSMAN – ALLU DOMINIC Male UNITED KINGDOM
331 DAY ANDY Male UNITED KINGDOM
332 CHOWNSMITH LAURENCE Male UNITED KINGDOM
333 MABELLE REBECCA Female UNITED KINGDOM
334 SKIRROW JASON Male UNITED KINGDOM
335 YOUNG TIMOTHY Male UNITED KINGDOM
336 SUMMERS PETER Male UNITED KINGDOM
337 FLORES GABRIEL Male UNITED KINGDOM
338 BENNETT JAMES Male UNITED KINGDOM
339 McKILLOP ANDREW Male UNITED KINGDOM
340 CRANSWICK RICHARD Male UNITED KINGDOM
341 PRIGG MARK Male UNITED KINGDOM
342 SCANDRETT MICHAEL Male UNITED KINGDOM
343 THOMAS IAN Male UNITED KINGDOM
344 CAMEJO PERALTA JONATHAN MARIANO Male URUGUAY
345 PAREDES MARIA Female VENEZUELA
– H παρούσα λίστα δεν είναι οριστική. Για να γίνουν οριστικά δεκτοί στον αγώνα οι παραπάνω αθλητές θα πρέπει να εκπληρώσουν εγκαίρως τις υποχρεώσεις συμμετεχόντων που αναφέρονται στους όρους συμμετοχής στον αγώνα. Email με οδηγίες θα αποσταλεί τις ερχόμενες μέρες.
– 45 αθλητές απο την Ιαπωνία δεν περιέχονται στην λίστα

Γράψε Σχόλιο

You don't have permission to register