fbpx

Πρόσφατα 'Αρθρα

Social Media

Ο Imittos Epic 2020 με Διαλεκτό και Ράπτη στην κορυφή του! (Αποτελέσματα)

Ολοκληρώθηκε σήμερα το πρωί, ανήμερα 28ης Οκτωβρίου, και το δεύτερο μέρος της 6ης διοργάνωσης του Imittos Epic Trail 2020, με τον μεγάλο αγώνα των 25 χιλιομέτρων.

• Ρεπορτάζ: Χάρης Μανούσης
145 δρομείς ξεκίνησαν από τις 7:45 το πρωί με σταδιακές εκκινήσεις διάρκειας μίας ώρας περίπου, (όπως μπορείτε να δείτε και στο φωτορεπορτάζ του iRunmag.gr) τηρώντας όλα τα προβλεπόμενα μέτρα, για την κυκλική διαδρομή των 24,8χλμ. και 1.250μ. υψομετρικής ανάβασης. Οι δρομείς φάνηκε ότι απόλαυσαν τα υγρά μονοπάτια του Υμηττού πάρα την βροχή που έπεφτε κατά το πρώτο μισάωρο του αγώνα και την ομίχλη που συνάντησαν ψηλά στην κορυφή του βουνού.

Νικητής του φετινού αγώνα αναδείχθηκε ο Γιώργος Διαλεκτός της Salomon Hellas με χρόνο 2:05:17, o οποίος μάλιστα, τερμάτισε τα τελευταία μέτρα σχεδόν κουτσαίνοντας, με πόνους λόγω τραυματισμού του κατά τη διάρκεια του αγώνα.

Τον ακολούθησαν οι Βασίλης Μπαλαμώτης (2:08:28) και Γιάννης Γάκος (2:10:01) και οι δύο της ομάδας του myathlete.

Νικήτρια της διαδρομής του Epic Trail 2020 η Παναγιώτα Ράπτη της ομάδας “MY ATHLETE – CHOZEN TEAM” με χρόνο 3:18:49. Δεύτερη τερμάτισε η Σόνια Χαϊκαλ με 3:25:48 και τρίτη η Kayoko Tabata με 3:42:33.

Aξίζει να αποδώσουμε τα συγχαρητήρια στη διοργάνωση και ειδικά στον Λεωνίδα Αθανασόπουλο που κατάφερε σε αυτή την πολύ ιδιαίτερη και δύσκολη συγκυρία να οργανώσει με ασφάλεια και επιτυχία έναν ορεινό αγώνα μέσα στην Αττική, αλλά και αθλητική διέξοδο για όσους επιθυμούν να αγωνίζονται και να στηρίζουν με τη συμμετοχή τους τις ελάχιστες διοργανωτικές προσπάθειες αυτής της περιόδου.

Αναλυτικά αποτελέσματα Imittos Epic 2020 – 25km

Rank Name Club Finish 24.8km
1 ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΙΑΛΕΚΤΟΣ SALOMON HELLAS 2:05:17
2 ΒΑΣΙΛΗΣ ΜΠΑΛΑΜΩΤΗΣ MY ATHLETE 2:08:28
3 ΙΩΑΝΝΗΣ ΓΑΚΟΣ MY ATHLETE 2:10:01
4 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ 2:12:52
5 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ DYNAFIT 2:15:16
6 ΑΝΔΡΕΑΣ ΕΚΤΩΡ ΒΟΥΛΓΑΡΗΣ 2:20:49
7 ΘΕΟΔΩΡΟΣ  ΠΙΠΙΚΟΣ ΕΟΣ ΛΑΙΣΤΑΣ 2:25:30
8 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ  ΠΑΠΑΓΟΡΑΣ AGIA PARASKEVI 2:28:32
9 ΣΠΥΡΟΣ ΣΙΑΜΠΑΝΗΣ MYATHLETE CHOZEN TEAM 2:29:08
10 ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΤΖΑΝΕΤΗΣ PERIKLIS TRAINING 2:30:09
11 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΕΝΤΑΚΗΣ ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 2:35:40
12 ΘΟΔΩΡΗΣ ΛΥΜΠΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ 2:36:50
13 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΡΓΥΡΗΣ ATHENS 2:36:53
14 ΤΟΛΗΣ ΤΣΑΚΙΡΗΣ 2:37:34
15 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΒΙΔΑΛΗΣ SANTA RUNNING TEAM 2:39:35
16 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΑΛΑΜΠΟΚΗΣ 2:40:37
17 ΝΙΚΟΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΠΟΥΛΟΣ MY ATHLETE-CHOZEN TEAM 2:41:06
18 ΠΕΤΡΟΣ ΤΖΕΝΕΡΑΛΗΣ 2:41:55
19 ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΑΝΔΡΙΤΣΟΠΟΥΛΟΣ 2:42:46
20 ΒΑΣΙΛΗΣ ΤΣΙΜΟΓΙΑΝΝΗΣ SANTA RUNNING TEAM 2:43:05
21 ΒΑΛΑΝΤΗΣ ΚΕΦΑΛΟΥΡΟΣ ΣΚΑ ΧΟΛΑΡΓΟΥ ΠΑΠΑΓΟΥ – KASSIMIS TRAINNING 2:43:18
22 ΣΟΦΙΑΝΟΣ ΠΕΤΡΗΣ SANTA RUNNING TEAM 2:44:09
23 ΙΩΑΝΝΗΣ ΓΑΡΟΥΦΑΣ GOJI BERRY TEAM 2:44:13
24 ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΚΑΚΑΛΟΣ SANTA RUNNING TEAM 2:44:20
25 ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΚΕΡΚΟΥΛΑΣ MARATHON CLUB 2:45:50
26 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΠΟΓΑΤΣΙΩΤΗΣ 2:45:51
27 ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ L-CREW 2:46:26
28 MARTIN SANDAS GLYFADA 2:46:54
29 ΠΕΤΡΟΣ ΓΚΑΖΩΝΗΣ THE GKAZONIS 2:47:46
30 ΑΓΓΕΛΟΣ ΖΗΣΗΣ ΣΚΑ ΧΟΛΑΡΓΟΥ ΠΑΠΑΓΟΥ 2:48:17
31 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΠΟΥΡΛΗΣ PERIKLIS TRAINING 2:48:59
32 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΕΛΑΪΔΗΣ 2:50:10
33 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ SANTA RUNNING TEAM 2:50:22
34 ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΡΙΤΣΩΤΑΛΑΚΗΣ SANTA RUNNING TEAM 2:50:25
35 ΜΑΡΙΝΟΣ ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ 2:50:28
36 ΒΑΣΙΛΗΣ ΣΜΠΙΛΙΡΗΣ NITRO2POWER 2:52:46
37 ΝΙΚΟΣ ΜΥΛΩΝΑΚΗΣ Σ.Δ.Υ.ΜΕΓΑΛΟΝΗΣΟΣ 2:52:53
38 ΒΑΣΙΛΗΣ ΑΡΣΛΑΝΙΔΗΣ ΑΘΗΝΑ 2:54:01
39 ΛΕΩΝΙΔΑΣ  ΣΟΥΡΛΑΣ 2:55:00
40 ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΙΧΟΣ 2:55:04
41 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΕΡΔΙΚΕΑΣ 2:55:18
42 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΒΑΒΟΥΛΗΣ HEARTRUNNERS GREECE 2:57:18
43 ΣΕΡΑΦΕΙΜ ΠΛΟΥΜΗΣ ΑΘΗΝΑ 2:57:44
44 ΑΛΚΙΒΙΑΔΗΣ ΤΕΣΚΟΣ MYATHLETE 2:57:50
45 ΤΑΣΟΣ ΒΛΑΣΤΑΡΙΔΗΣ ATHENS 2:58:13
46 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΡΟΥΣΙ 2:59:32
47 ΓΙΑΝΝΗΣ ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗΣ 2:59:46
48 ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΠΑΓΙΟΣ ΤΕΦΑΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ 3:00:12
49 ΧΡΗΣΤΟΣ ΚΟΖΑΚΗΣ SUNNY TEAM 3:00:38
50 ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΠΑΠΑΠΑΝΟΣ 3:01:13
51 ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΥΠΑΛΔΟΣ RUN FOREVER 3:01:25
52 ΒΑΣΙΛΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΣ EFKLIS 3:04:58
53 ΦΩΤΙΟΣ ΜΠΕΛΛΑΛΗΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 3:06:11
54 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΕΥΘΥΜΙΟΥ SNAILS TEAM 3:06:35
55 ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΛΒΑΝΙΔΗΣ L-CREW 3:06:38
56 ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΜΠΕΡΤΟΛΗΣ ΑΘΗΝΑ 3:06:51
57 JAMIE ANDERSON 3:06:55
58 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΧΑΛΒΑΝΤΖΗΣ 3:07:00
59 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ATHENS 3:08:43
60 ΑΝΤΩΝΗΣ ΦΟΥΣΕΚΗΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 3:09:24
61 ΒΑΣΙΛΗΣ ΒΟΥΡΛΟΥΜΗΣ BYRON RUNNERS 3:09:57
62 ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΠΑΠΑΡΓΥΡΙΟΥ BALIOTIS NATURE TRAIL 3:10:31
63 ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΠΕΡΟΥΚΙΔΗΣ KOURKOURIKIS TRAINING GROUP 3:10:53
64 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΧΟΥΧΟΥΜΗΣ FREE RUNNERS 3:11:46
65 ΧΡΗΣΤΟΣ ΠΑΡΘΕΝΙΔΗΣ MY ATHLETE CHOZEN 3:12:04
66 ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΡΑΓΙΩΡΓΟΣ ΑΟ ΘΗΣΕΑΣ 3:12:34
67 ΓΙΑΝΝΗΣ ΜΑΝΑΣΑΚΗΣ 3:14:25
68 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΠΕΡΓΗΣ ΑΘΗΝΑ 3:16:36
69 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΝΤΟΜΑΛΗΣ KOUTSA KOUTSA 3:17:44
70 ΑΧΙΛΛΕΥΣ ΒΑΤΡΙΚΑΣ 3:18:17
71 ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΓΕΡΑΚΑΣ 3:18:37
72 ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΡΑΠΤΗ MY ATHLETE-CHOZEN TEAM 3:18:49
73 ΜΑΝΩΛΗΣ ΚΑΡΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΤΤΤ/ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 3:19:44
74 ΧΡΗΣΤΟΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΤΕΛΜΗΣΣΟΣ 3:19:46
75 ΗΛΙΑΣ ΜΑΤΖΟΥΚΗΣ SNAILS TEAM 3:19:55
76 ΛΕΑΝΔΡΟΣ ΑΡΒΑΝΙΤΑΚΗΣ ΕΥΚΛΗΣ 3:19:57
77 ΒΑΣΙΛΗΣ  ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ 3:20:22
78 ΣΠΥΡΟΣ ΠΑΤΣΟΥΡΑΣ 3:21:22
79 ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ 3:21:24
80 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ MUSTUKULURU TRAIL RUNNING TEAM 3:21:56
81 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΑΛΙΦΕΡΗΣ SANTA RUNNING TEAM 3:23:07
82 ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΠΕΤΡΟΥ 3:23:09
83 ΙΩΑΝΝΗΣ  ΑΡΝΑΟΥΤΕΛΗΣ 3:23:51
84 ΧΡΗΣΤΟΣ ΚΑΛΗΜΕΡΗΣ ALL TERRAIN RUNNERS 3:24:45
85 ΣΟΝΙΑ ΧΑΙΚΑΛ ΣΕΦΑΑ 3:25:48
86 ΔΙΟΝΥΣΗΣ ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ 3:26:51
87 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΟΥΜΑΝΤΑΣ OLYMPUS MARATHON RT 3:27:03
88 ΓΑΒΡΙΗΛ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ATOS 3:27:11
89 ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥΛΙΑΤΟΣ MY ATHLETE – CHOZEN TEAM 3:27:38
90 ΠΑΝΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ 3:29:32
91 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΜΟΣΧΟΒΟΣ MINETTA RUNNING TEAM 3:29:42
92 ΑΡΓΥΡΗΣ ΖΑΧΑΡΗΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗ 3:30:29
93 ΒΥΡΩΝ ΚΑΚΛΟΠΟΥΛΟΣ MY ATHLETE TEAM-DELITAS 3:31:56
94 ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΟΥΤΣΟΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ 3:32:08
95 ΓΙΩΡΓΟΣ ΓΚΟΛΙΑΣ ΑΥΤΟΔΙΑΧΕΙΡΙΖΟΜΕΝΟΣ 3:33:03
96 ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΓΑΒΡΙΕΛΑΤΟΣ ΑΘΗΝΑ 3:34:16
97 ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΓΓΕΛΑΡΗΣ 3:34:35
98 ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΤΡΑΓΑΔΗΣ MELTDOWN 3:34:45
99 ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΝΕΑ ΜΑΚΡΗ 3:34:54
100 ΛΑΜΠΡΟΣ ΦΩΤΗΣ ΠΑΛΛΗΝΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 3:35:47
101 ΑΝΤΩΝΗΣ  ΡΟΥΓΓΕΡΗΣ ΣΑΦΑΝΣ / TOP CYCLES / ΤΗΝΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 3:37:18
102 ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΚΑΡΤΣΑΚΛΗΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ ΔΡΟΜΕΑΣ 3:38:31
103 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΣΕΠΑΣ SANTA RUNNING TEAM 3:38:44
104 ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΟΖΑΣ ΕΛΙΚΟΔΡΟΜΕΙΣ 3:39:20
105 ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΣΙΔΕΡΗΣ FREE RUNNERS 3:39:43
106 ΔΗΜΗΤΡΗΣ  ΔΑΜΙΑΝΟΣ MY ATHLETE CHOZEN TEAM 3:41:11
107 ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΡΑΣΥΡΗΣ ΑΘΗΝΑ 3:41:11
108 ΡΙΖΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΣΔΥ ΑΘΗΝΩΝ 3:41:29
109 KAYOKO TABATA RUN FOREVER 3:42:33
110 ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΛΥΧΟΥΔΗΣ 3:42:35
111 ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΣΑΡΡΗΣ ΣΔΥΠ 3:42:49
112 ΙΩΑΝΝΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ CHALANDRI 3:43:16
113 ΒΑΙΔΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ YMITTOS RUNNERS 3:44:36
114 OLIVIER RENAUX 3:44:42
115 ΒΑΣΙΛΗΣ ΜΠΟΥΖΙΕΚΟΣ BYRON RUNNERS 3:45:09
116 ΠΑΥΛΟΣ ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ 3:47:16
117 ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΔΟΥΓΑΛΗΣ ATHENS 3:48:16
118 ΜΑΝΩΛΗΣ  ΖΟΥΡΜΠΑΚΗΣ 3:49:32
119 ΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ 3:51:13
120 ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΣΠΕΝΤΖΑΣ SANTA RUNNING TEAM 3:51:36
121 ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΚΟΝΤΑΚΗ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ 3:53:14
122 ΜΑΝΩΛΗΣ ΣΑΡΙΔΑΚΗΣ ELVAL COLOUR 3:59:16
123 ΓΟΡΓΟΤΣΙΑΣ ΣΩΤΗΡΗΣ ΠΑΛΛΗΝΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 4:02:17
124 ΘΕΟΔΟΣΗΣ ΤΟΜΠΡΑΣ 4:02:21
125 ΧΡΗΣΤΟΣ ΓΕΩΡΓΑΛΑΚΗΣ 4:06:19
126 ΜΕΛΙΝΑ ΦΙΝΟΥ MARATHON CLUB 4:06:24
127 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΑΡΑΓΚΟΥΛΙΑΣ ΚΟΡΩΠΙ 4:07:13
128 ΘΕΟΔΩΡΑ ΤΣΑΠΙΚΟΥΝΗ 4:09:56
129 CHRISTIAN THIERRY  METEL 4:09:57
130 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ 4:10:35
131 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΝΗΣΙΩΤΗΣ 4:10:55
132 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ RUNNING MAGAZINE 4:27:22
133 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΑΡΚΑΛΕΤΣΗΣ 4:27:53
134 ΗΛΙΑΣ ΓΟΡΑΝΙΤΗΣ ΠΑΛΛΗΝΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 4:28:55
135 ΚΩΣΤΑΣ ΧΡΥΣΟΒΕΡΓΗΣ 4:42:46
136 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΤΑΣΙΝΑΚΗΣ ΑΤΟΜΙΚΑ 4:48:37
137 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΑΝΟΣ ELVAL COLOUR 4:53:28
138 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΠΟΣΠ RUNNING TEAM 5:00:36
139 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΥΡΙΑΖΗΣ 4:27:20
140 ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΜΕΡΜΙΓΚΗ ΖΑΧΑΡΑΚΗ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ DNF
141 ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ
142 ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗ
143 ΜΑΝΟΣ ΚΥΡΙΑΚΑΚΗΣ GOJI BERRY TEAM
144 ΑΝΤΩΝΗΣ  ΦΟΡΤΑΤΟΣ ΜΟΝΟΠΑΤΙ ΠΑΡΝΑΣΣΟΥ, ΑΜΦΙΚΛΕΙΑ
145 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΙΟΥΛΑΣ ΤΕΛΜΗΣΣΟΣ
146 ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΖΕΓΚΙΝΟΓΛΟΥ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
147 ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ MELTDOWN

Γράψε Σχόλιο

You don't have permission to register
X