Πρόσφατα 'Αρθρα

Social Media

ΔΑΚ ΝΑΞΟΥ

Πανελλήνιοι Συνθέτων στη Νάξο 22-23 Μαΐου (Συμμετοχές – Πρόγραμμα)

Στο Δημοτικό Στάδιο Νάξου το Σάββατο 22 και την Κυριακή 23 Μαΐου θα διεξαχθεί το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα συνθέτων αγωνισμάτων Ανδρών/Γυναικών, το οποίο συμπεριλαμβάνεται στα αγωνίσματα του πρωταθλήματος ανοιχτού στίβου της κατηγορίας για το 2021 και αποτελεί, επίσης, κριτήριο πρόκρισης για διεθνείς διοργανώσεις.

Στα Σύνθετα Αγωνίσματα (δέκαθλο ανδρών και έπταθλο γυναικών) δικαίωμα συμμετοχής έχουν οι αθλητές/τριες που έχουν γεννηθεί το 2003 και οι μεγαλύτεροι / μεγαλύτερες.

Υγειονομικά Πρωτόκολλα

Όλοι οι εμπλεκόμενοι με τη διοργάνωση θα πρέπει να τηρούν τα Υγειονομικά Πρωτόκολλα του Ε.Ο.Δ.Υ. και τα αντίστοιχα Υγειονομικά Πρωτοκόλλα διεξαγωγής αγώνων που ισχύουν για τον ανοικτό στίβο και έχουν εγκριθεί από την Υγειονομική Επιστημονική Επιτροπή της ΓΓΑ, με τις οποιεσδήποτε τροποποιήσεις που θα ισχύουν μέχρι την ημερομηνία διεξαγωγής των αγώνων και αφορούν την πρόληψη της μετάδοσης της COVID-19.

 

Οι συμμετοχές

Μετά τη λήξη των δηλώσεων συμμετοχής στο πρωτάθλημα και την επεξεργασία από την οργανωτική επιτροπή, οι αθλήτριες και οι αθλητές που θα πάρουν μέρος είναι οι παρακάτω:

ΕΠΤΑΘΛΟ (ΓΥΝ.ΟΡΓ)
Α/Α Επώνυμο Όνομα Ετος Γεν. Αρ. Μητρώου Σύλλογος
1 ΥΦΑΝΤΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ 1985 216599 ΟΚΑ ΒΙΚΕΛΑΣ ΒΕΡΟΙΑΣ
2 ΤΖΙΚΑΝΟΥΛΑ ΣΤΥΛΙΑΝΗ 1992 281205 ΑΣ ΣΕΡΒΙΩΝ ΤΙΤΑΝ
3 ΖΑΧΑΡΟΥΔΗ ΜΑΡΙΑ 1998 312731 ΟΚΑ ΚΑΒΑΛΑΣ
4 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΣΧΑΛΙΝΑ 2000 322139 ΓΣ ΛΑΓΚΑΔΑ
5 ΤΣΟΥΚΑΛΑ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ 2001 333825 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΥΡΓΟΥ
6 ΚΟΥΡΕΤΣΗ ΕΥΔΟΞΙΑ 2001 332166 ΑΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ ΦΙΛΑΝΔΡΟΣ
7 ΤΣΑΒΑ ΙΩΑΝΝΑ 1999 329387 ΓΣ ΕΛΕΥΘ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ
8 ΚΥΔΩΝΙΑΤΗ ΜΑΡΙΑ 1997 308798 ΑΟ ΠΕΛΩΨ
9 ΤΣΟΓΚΑ ΕΛΕΟΝΩΡΑ 2003 376852 ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ
10 ΤΣΟΛΑΚΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ 2002 339135 ΑΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ
ΔΕΚΑΘΛΟ (ΑΝΔΡ.ΟΡΓ)
Α/Α Επώνυμο Όνομα Ετος Γεν. Αρ. Μητρώου Σύλλογος
1 ΠΕΡΙΣΤΕΡΗΣ ΑΡΗΣ-ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1998 308047 ΓΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ
2 ΚΙΑΦΑΣ ΜΙΧΑΗΛ 1993 270951 ΑΣΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
3 ΠΗΤΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1995 287815 ΓΣ ΒΟΛΟΥ
4 ΛΟΓΔΑΝΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1998 308590 ΓΕ ΝΑΟΥΣΑΣ
5 ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 2002 341154 ΑΠΣ ΠΥΓΜΗ ΕΥΟΣΜΟΥ
6 ΑΓΓΕΛΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 1980 227279 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ
7 ΜΑΝΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1995 299803 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ
8 ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑΣ 2002 354185 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΥΡΓΟΥ

 

Το πρόγραμμα

Α΄ ΗΜΕΡΑ – ΣΑΒΒΑΤΟ 22 ΜΑΪΟΥ 2021
Πρωινή Περίοδος
Ώρα έναρξης Αγώνισμα Παρατηρήσεις
09.30 100μ. Δεκάθλου Ανδρών
09.50 100μ. με εμπόδια Επτάθλου Γυναικών
10:00 Μήκος Δεκάθλου Ανδρών 2 σκάμματα
10.30 Ύψος Επτάθλου Γυναικών 2 στρώματα
11.45 Σφαιροβολία Δεκάθλου Ανδρών 2 βαλβίδες
Απογευματινή Περίοδος
Ώρα έναρξης Αγώνισμα Παρατηρήσεις
17:00 Ύψος Δεκάθλου Ανδρών 2 στρώματα
18:00 Σφαιροβολία Επτάθλου Γυναικών
19:30 200μ. Επτάθλου Γυναικών
19:40 400μ. Δεκάθλου Ανδρών
Β΄ ΗΜΕΡΑ – ΚΥΡΙΑΚΗ 23 ΜΑΪΟΥ 2021
Πρωινή Περίοδος
Ώρα έναρξης Αγώνισμα Παρατηρήσεις
09.30 110μ. με εμπόδια Δεκάθλου Ανδρών
09.50 Μήκος Επτάθλου Γυναικών
10.15 Δισκοβολία Δεκάθλου Ανδρών
11.30 Επί Κοντώ Δεκάθλου Ανδρών 2 στρώματα
Απογευματινή Περίοδος
Ώρα έναρξης Αγώνισμα Παρατηρήσεις
17:00 Ακοντισμός Επτάθλου Γυναικών
18:50 Ακοντισμός Δεκάθλου Ανδρών
19:15 800μ. Επτάθλου Γυναικών
20:00 1.500μ. Δεκάθλου Ανδρών

 

• Πηγή: ΣΕΓΑΣ / Φωτό: naxostimes.gr

Γράψε Σχόλιο

You don't have permission to register
X