fbpx

Πρόσφατα 'Αρθρα

Social Media

Βελεστίνο

20ός Ρήγειος Δρόμος: Έγινε με επιτυχία στο Βελεστίνο, οι νικητές ανά κατηγορία (pics)

Αθλητές και αθλήτριες κάθε ηλικίας από όλη τη Μαγνησίας, μέρη της Θεσσαλίας και γενικότερα της Ελλάδος συμμετείχαν στον 20ό Ρήγειο Δρόμο που συνδιοργανώθηκε από τον δήμο Ρήγα Φεραίου και την ΕΚΠΟΛ Περιφέρειας Θεσσαλίας και πραγματοποιήθηκε την Κυριακή (10/10) στο Βελεστίνο.

Σημαντική, επίσης, ήταν η συμβολή της Λέσχης Ειδικών Δυνάμεων Ν. Μαγνησίας και του κ. Βασίλη Ηλιόπουλου, που προσέφερε πολύτιμη βοήθεια, όποτε κρίθηκε αναγκαίο. Όλα τα παραπάνω καταδεικνύουν ότι ο Ρήγειος Δρόμος, που έχει γίνει θεσμός, διεξήχθη για άλλη μια χρονιά με μεγάλη επιτυχία και πολλές συμμετοχές.

Τον αγώνα υποστηρίζουν οι : Γ.Σ. Βόλου, Γ.Σ. Αλμυρού, Γ.Σ. Βελεστίνου, Γ.Σ. Βόλου «Νίκη Βόλου», Αθλητική Ακαδημία «Άτλας Βόλου» Σ.Δ.Υ. Βόλου «Κένταυρος». Σ.Δ.Υ. Βόλου. Α.Σ. Βελεστίνου «Ρήγας Φεραίος», Λέσχη Ειδικών Δυνάμεων Ν. Μαγνησίας, Γυμναστήριο «GYM LAB»,  Αλεξίου Γιώργος, Αθλητικός Όμιλος «Μαχητές», Νιμπής Γιώργος, Α.Σ. «Ωρίων Βελεστίνου», Σύλλογος Περιβολιωτών Ν. Μαγνησίας, Εστία Μικρασιατών και Ποντίων Βελεστίνου, Σύλλογος Επαγγελματιών Ρήγα Φεραίου, Σύλλογος Νεολαίας Βελεστίνου «ΕΝΟΔΙΑ»

Βελεστίνο

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΑΓΩΝΙΣΜΑ 700Μ ΑΓΟΡΙΑ

ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΧΡΟΝΟΣ

1ος ΑΝΔΡΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΑΤΛΑΣ ΒΟΛΟΥ 3′ 15”

2ος ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 3′ 40”

3ος ΜΙΤΣΟΥΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΤΛΑΣ ΒΟΛΟΥ 3′ 58”

 

ΑΓΩΝΙΣΜΑ 700Μ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΧΡΟΝΟΣ

1η ΠΡΑΣΣΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ Γ.Σ. ΒΕΛΕΣΤΙΝΟΥ 2′ 49”

2η ΛΙΑΜΤΣΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ Γ.Σ. ΒΕΛΕΣΤΙΝΟΥ 2′ 51”

3η ΣΜΥΡΛΙΔΗ ΡΑΦΑΕΛΑ Γ.Σ. ΒΕΛΕΣΤΙΝΟΥ 2′ 59”


ΑΓΩΝΙΣΜΑ 5000μ. Γενική κατηγορία Ανδρών

ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΧΡΟΝΟΣ

1ος ΦΥΤΟΓΙΑΝΝΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ ΠΑΪΣΙΟΣ 19′ 43”

2ος ΣΚΟΡΔΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΔΡΟΜΕΙΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ-ΣΔΥΚ 20′ 08”

3ος ΚΑΡΑΠΙΠΕΡΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ 21′ 06”

 

ΑΓΩΝΙΣΜΑ 5000μ. Γενική κατηγορία Γυναικών

ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΧΡΟΝΟΣ

1η ΦΛΩΡΟΥ ΕΦΗ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 19′ 51”

2η ΤΣΙΤΣΑΚΗ ΑΠΟΣΤΟΛΙΑ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 21′ 19”

3η ΠΑΠΑΣΑΚΕΛΑΡΙΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 23′ 01”

ΑΓΩΝΙΣΜΑ 2000μ.

Βελεστίνο

ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΧΡΟΝΟΣ

1ος ΜΠΑΡΤΖΙΑΛΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΑΤΛΑΣ ΒΟΛΟΥ 8′ 10”

2ος ΛΙΑΜΤΣΑΣ ΑΝΤΩΝΗΣ Γ.Σ. ΒΕΛΕΣΤΙΝΟΥ 8′ 50”

3ος ΚΡΑΛΛΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΤΛΑΣ ΒΟΛΟΥ 9′ 15”

 

ΑΓΩΝΙΣΜΑ 2000μ.

ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΧΡΟΝΟΣ

1η ΝΑΣΙΑΚΟΥ ΕΛΣΑ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 9′ 25”

2η ΓΚΙΝΤΣΙΔΗ ΘΕΟΦΙΛΗ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 9′ 30”

3η ΜΕΤΟΧΑΡΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ Γ.Σ. ΒΕΛΕΣΤΙΝΟΥ 9′ 40”

 

ΑΓΩΝΙΣΜΑ 10.000μ. Γενική κατηγορία Ανδρών

ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΧΡΟΝΟΣ

1ος ΦΡΑΓΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΒΟΛΟΥ 36′ 35”

2ος ΣΑΡΑΝΤΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ GYM LAB RUNNING TEAM 37′ 01”

3ος ΤΣΟΥΡΕΛΗΣ ΖΗΣΗΣ ΣΔΥ ΒΟΛΟΥ 37′ 52”

Βελεστίνο

ΑΓΩΝΙΣΜΑ 10000μ. κατηγορία 20-29 ετών

ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΧΡΟΝΟΣ

1ος ΜΟΥΤΚΑΝΑΣ ΘΩΜΑΣ 38′ 06”

2ος ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 38′ 36”

3ος ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΙΟΡΔΑΝΗΣ ΔΡΟΜΕΙΣ ΤΥΡΝΑΒΟΥ 49′ 56”

 

ΑΓΩΝΙΣΜΑ 10000μ. κατηγορία 30-39 ετών

ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΧΡΟΝΟΣ

1ος ΒΛΙΩΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΔΡΟΜΕΙΣ ΤΥΡΝΑΒΟΥ 39′ 40”

2ος ΓΚΟΥΤΖΟΥΡΕΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΣΜΝΛ 39′ 46”

3ος ΣΚΟΤΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΔΥ ΒΟΛΟΥ 39′ 51”

 

ΑΓΩΝΙΣΜΑ 10000μ. κατηγορία 40-49 ετών

ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΧΡΟΝΟΣ

1ος ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΣΥΛ.ΔΡΟΜΕΩΝ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 45′ 51”

2ος ΚΟΥΒΛΑΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ GREAT 46′ 08”

3ος ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ ΣΔΥ ΒΟΛΟΥ 46′ 37”

 

ΑΓΩΝΙΣΜΑ 10000μ. κατηγορία 50-59 ετών

ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΧΡΟΝΟΣ

1ος ΠΑΣΣΙΑΚΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΔΡΟΜΕΙΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ-ΣΔΥΚ 40′ 08”

2ος ΜΟΣΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 44′ 45”

3ος ΜΟΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΔΡΟΜΕΙΣ ΒΟΛΥ ΥΓΕΙΑΣ 46′ 08”

ΑΓΩΝΙΣΜΑ 10000μ. Κατηγορία 60+

ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΧΡΟΝΟΣ

1ος ΠΑΤΣΑΡΟΥΧΑΣ ΗΛΙΑΣ ΣΔΥ ΒΟΛΟΥ 50′ 41”

2ος ΣΕΡΙΣΤΑΤΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΔΡΟΜΕΙΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΣΔΥΚ 51′ 33”

3ος ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΒΟΛΟΥ 52′ 19”

Βελεστίνο

 

ΑΓΩΝΙΣΜΑ 10000μ. Γενική κατηγορία γυναικών

ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΧΡΟΝΟΣ

1η ΜΟΥΛΑ ΝΙΚΗ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΒΟΛΟΥ 48′ 47”

2η ΚΑΤΜΕΡΟΥ ΘΩΜΗ VMAX TRAINING 48′ 57”

3η ΜΥΛΩΝΑ ΕΥΔΟΞΙΑ ΣΔΥΒ 48′ 58”

 

ΑΓΩΝΙΣΜΑ 10000μ. κατηγορία 30-39 ετών

ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΧΡΟΝΟΣ

1η ΖΙΛΦΙΓΑΡΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ 51′ 59”

2η ΚΩΣΤΗ ΔΗΜΗΤΡΑ ΣΔΥ ΒΟΛΟΥ 1:10:38

3η ΠΑΣΧΟΥΔΗ ΝΑΤΑΣΑ RUNNING TEAM FARSALA 1:11:19

 

ΑΓΩΝΙΣΜΑ 10000μ. κατηγορία 40-49 ετών

ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΧΡΟΝΟΣ

1η ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΙΔΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΣΔΥ ΒΟΛΟΥ/ΑΟ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ 50′ 37”

2η ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΜΑΡΙΑ SMLARISSAS 54′ 50”

3η ΤΣΑΓΓΑΡΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΣΔΥ ΒΟΛΟΥ 55′ 19”

 

ΑΓΩΝΙΣΜΑ 10000μ. κατηγορία 50-59 ετών

ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΧΡΟΝΟΣ

1η PUTZ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΣΔΥ ΒΟΛΟΥ 56′ 18”

2η ΜΠΑΡΜΠΟΥΝΑΚΗ ΑΝΘΗ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΒΟΛΟΥ 1:03:29

 

 

 

 

 

 

 

 

Γράψε Σχόλιο

You don't have permission to register
X