fbpx

Πρόσφατα 'Αρθρα

Social Media

Το νέο πρόγραμμα του Πανελληνίου κλειστού

Το κορυφαίο γεγονός της σεζόν, το Πανελλήνιο Πρωταθλημα κλειστού στίβου θα γίνει το Σαββατοκύριακο (26-27/2) στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας με την συμμετοχή σπουδαίων Ελλήνων αθλητών και αθλητριών.

Το απογευματινό πρόγραμμα του Πανελληνίου Πρωταθλήματος κλειστού θα μεταδοθεί ζωντανά από την ΕΡΤ 2 στις 17.00, ενώ από τις 16.00 έως τις 17.00 οι αγώνες θα μεταδοθούν από το ertflix. Για πρώτη φορά φέτος θα υπάρχει κάλυψη και του πρωινού προγράμματος μέσα από το κανάλι της Ομοσπονδίας στο Youtube.

Με βάση τις αποφάσεις της Πολιτείας για την παρουσία κόσμου στα στάδια, στο Πανελληνίου Πρωτάθλημα κλειστού στίβου θα ισχύσουν τα εξής:
Η είσοδος στους ενήλικες επιτρέπεται μόνο με πιστοποιητικό εμβολιασμού ή νόσησης σε ισχύ
Η είσοδος σε θεατές ηλικίας από 13- έως και 17 επιτρέπεται με pcr test 72 ωρών ή rapid test 48 ωρών
Η είσοδος σε παιδιά έως και 12 ετών επιτρέπεται με self test 24ώρου

Η είσοδος στους συνοδούς των συλλόγων και στους θεατές θα γίνεται από τη Θύρα 2 του Σταδίου Ειρήνης και Φιλίας

Εξάλλου, η Ομοσπονδία ενημερώθηκε από τη διοίκηση του ΣΕΦ πως δεν είναι δυνατή η διάθεση της αρενας του Σταδίου για την προπόνηση της Παρασκευής (25/2), καθώς δεν θα έχουν ολοκληρωθεί οι απαραιτητες εργασίες. Η Ομοσπονδία έχει ζητήσει από το ΣΕΦ να ενημερωθεί άμεσα σε περίπτωση που υπάρξει αλλαγή.

Δείτε εδώ χρήσιμες πληροφορίες για τη διοργάνωση

Το νέο πρόγραμμα

Α΄ ΗΜΕΡΑ : ΣΑΒΒΑΤΟ   26  ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ   2022

ΠΡΩΪΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:

ΩΡΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΙΔΟΣ ΑΓΩΝΑ
1η Περίοδος
09:30 60μ. ΑΝΔΡΩΝ Προκριματικές Σειρές
10:05 60μ. ΕΠΤΑΘΛΟ 1
10:15 60μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ Προκριματικές Σειρές
10:40 ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ ΕΠΤΑΘΛΟ 2
2η Περίοδος
11:00 400μ. ΑΝΔΡΩΝ Προκριματικές Σειρές
11:35 400μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ Προκριματικές Σειρές
11:45 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΕΠΤΑΘΛΟ 3
12:45 ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ ΕΠΤΑΘΛΟ 4

 

ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:

ΩΡΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΙΔΟΣ ΑΓΩΝΑ
16:00 ΑΛΜΑ ΣΕ ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
16:05 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
16:10 3.000μ. Βάδην ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
16:25 ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
16:35 5.000μ. Βάδην ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
17:05 ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
17:10 60μ. ΑΝΔΡΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
17:20 60μ. ΑΝΔΡΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
17:30 60μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
17:40 60μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
17:45 ΑΛΜΑ ΣΕ ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
17:50 1.500μ. ΑΝΔΡΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
18:00 1.500μ. ΑΝΔΡΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
18:10 1.500μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
18:20 400μ. ΑΝΔΡΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
18:30 400μ. ΑΝΔΡΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
18:40 400μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
18:50 400μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

 

 Β΄ ΗΜΕΡΑ: ΚΥΡΙΑΚΗ  27  ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ  2022

 ΠΡΩΪΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ: 

ΩΡΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΙΔΟΣ ΑΓΩΝΑ
1η Περίοδος
09:00 800μ. ΑΝΔΡΩΝ Προκριματικές Σειρές
09:30 800μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ Προκριματικές Σειρές
2η Περίοδος
10:00 200μ. ΑΝΔΡΩΝ Προκριματικές Σειρές
10:40 60μ. με Εμπόδια ΠΕΝΤΑΘΛΟ 1
11:00 60μ. με Εμπόδια ΕΠΤΑΘΛΟ 5
11:10 200μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ Προκριματικές Σειρές
3η Περίοδος
11:15 ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ ΠΕΝΤΑΘΛΟ 2
12:00 ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΕΠΤΑΘΛΟ 6
13:30 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΠΕΝΤΑΘΛΟ 3
14:30 ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ ΠΕΝΤΑΘΛΟ 4

 

ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:

ΩΡΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΙΔΟΣ ΑΓΩΝΑ
16:00 ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
16:05 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
16:10 3.000μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
16:30 ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
16:35 3.000μ. ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
16:55 1000μ. ΕΠΤΑΘΛΟ 7
17:05 800μ. ΠΕΝΤΑΘΛΟ5
17:15 ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
17:20 60μ. με Εμπόδια ΑΝΔΡΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
17:26 60μ. με Εμπόδια ΑΝΔΡΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
17:35 60μ. με Εμπόδια ΓΥΝΑΙΚΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
17:41 60μ. με Εμπόδια ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
17:50 ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
17:55 800μ. ΑΝΔΡΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
18:05 800μ. ΑΝΔΡΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
18:15 800μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
18:25 800μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
18:35 200μ. ΑΝΔΡΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
18:41 200μ. ΑΝΔΡΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
18:50 200μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
18:56 200μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

Γράψε Σχόλιο

You don't have permission to register
X