fbpx

Πρόσφατα 'Αρθρα

Social Media

Το Πανθεσσαλικό

Η προκήρυξη του Πανελληνίου πρωταθλήματος Κ18

Στον Βόλο θα διεξαχθεί το φετινό πρωτάθλημα της κατηγορίας Κ18, στο Πανθεσσαλικό Στάδιο το Σαββατοκύριακο 18 και 19 Ιουνίου σύμφωνα με το αγωνιστικό πρόγραμμα της Ομοσπονδίας.

Ο ΣΕΓΑΣ προκηρύσσει το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου Κ18 (Ανδρών – Γυναικών), το οποίο αποτελεί συνέχεια και πρόκριση των αθλητών – αθλητριών από τους αντίστοιχους διασυλλογικούς αγώνες (Α-Γ, Κ18 & Κ16) και σύμφωνα με τις διατέξεις της προκήρηξης σε αυτό μπορούν να αγωνιστούν αθλήτριες και αθλητές της κατηγορίας Κ18 που έχουν γεννηθεί το 2005 και το 2006 και της κατηγορίας Κ16 που έχουν γεννηθεί το 2007 και το 2008.

Οι δηλώσεις συμμετοχής πρέπει να σταλούν με email μέχρι τη ΔΕΥΤΈΡΑ 13 Ιουνίου 2022 και ώρα 15:00 στον Σ.Ε.Γ.Α.Σ. στην ηλεκτρονική διεύθυνση entries@segas.gr καθώς και στις κατά τόπους Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ. Μετά την παρέλευση αυτής της προθεσμίας δεν θα γίνεται δεκτή καμμία δήλωση συμμετοχής.

Όλες τις λεπτομέρειες του πρωταθλήματος μπορείτε να τις δείτε στην ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ενώ θα πρέπει να συμπληρώσετε τη δήλωση συμμετοχής για ΑΝΔΡΕΣ και ΓΥΝΑΙΚΕΣ και να την αποστείλετε στον ΣΕΓΑΣ.

Το ωρολόγιο πρόγραμμα

Α΄  ΗΜΕΡΑ : ΠΡΩΙ – ΣΑΒΒΑΤΟ  18  ΙΟΥΝΙΟΥ  2022

ΩΡΑ     ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ   ΟΡΙΟ
08.30 ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ ΑΝΔΡΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ

(Βοηθητικό)

53.00 μ
09.30 ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

(Α΄ Γκρουπ)

ΑΝΔΡΩΝ ΑΓΩΝΑΣ  ΕΠΙΛΟΓΗΣ 4.15 μ
09.30 110 μ. ΕΜΠ. ΑΝΔΡΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ
09.30 ΤΡΙΠΛΟΥΝ

(Α΄+Β΄ Γκρουπ)

ΑΝΔΡΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ 13.50 μ.
09.45 ΥΨΟΣ

(Α΄  Γκρουπ)

ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ 1.65 μ.
09.50 100 μ. ΕΜΠ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ  
10.00 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΑΓΩΝΑΣ  ΕΠΙΛΟΓΗΣ

(Βοηθητικό)

36.00 μ
10.15 ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

(Β΄ Γκρουπ)

ΑΝΔΡΩΝ ΑΓΩΝΑΣ  ΕΠΙΛΟΓΗΣ 4.15 μ
10.20 400 μ. ΑΝΔΡΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ
10.30 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΑΝΔΡΩΝ ΑΓΩΝΑΣ  ΕΠΙΛΟΓΗΣ

(Βοηθητικό)

14.80 μ.
10.30 ΥΨΟΣ

(Β΄  Γκρουπ)

ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ 1.65 μ.
10.50 400 μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ
11.00 ΤΡΙΠΛΟΥΝ

(Α΄+ Β΄ Σκάμμα)

ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ 11.50 μ.
11.00 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΑΓΩΝΑΣ  ΕΠΙΛΟΓΗΣ

(Βοηθητικό)

40.00 μ.
11.20 100 μ. ΑΝΔΡΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ
11.55 100 μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ

Α΄ ΗΜΕΡΑ : ΑΠΟΓΕΥΜΑ – ΣΑΒΒΑΤΟ  18  ΙΟΥΝΙΟΥ  2022 

ΩΡΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  

 

17.00 ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

(Βοηθητικό)

17.30 ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
18.00 110 μ. ΕΜΠ. ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
18.00 ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
18.20 100 μ. ΕΜΠ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
18.30 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

(Βοηθητικό)

18.35 100 μ. ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
18.45 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

(Βοηθητικό)

18.50 100 μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
19.00 ΥΨΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
19.05 400 μ. ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
19.20 400 μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
19.30 ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
19.35 1.500 μ. ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
19.50 1.500 μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
20.00 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

(Βοηθητικό)

20.05 2.000 μ. Φ.Ε. ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
20.20 2.000 μ. Φ.Ε. ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
20.40 4 Χ 100 μ. ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ

ΣΕΙΡΕΣ

21.05 4 X100 μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ

ΣΕΙΡΕΣ

21.35 5.000 μ. ΒΑΔΗΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

 Β΄ ΗΜΕΡΑ :  ΠΡΩΪ –  ΚΥΡΙΑΚΗ 19  ΙΟΥΝΙΟΥ  2022 

ΩΡΑ

 

ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ   ΟΡΙΟ
08.00 10.000 μ. ΒΑΔΗΝ     ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ  
08.15 ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ

(Βοηθητικό)

50.00 μ.
09.30 ΜΗΚΟΣ

(Α΄+Β΄  Σκάμμα)

ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ 5.55 μ.
09.30 ΥΨΟΣ

(Α΄ Γκρουπ)

ΑΝΔΡΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ 1.88 μ.
09.30 ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

(Α΄ Γκρουπ)

ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ 3.50 μ.

 

09.30 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

(A΄ Γκρουπ)

ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ

(Βοηθητικό)

13.00 μ.

 

 09.30 400 μ. ΕΜΠ. ΑΝΔΡΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ
09.55 400 μ. ΕΜΠ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ  
10.00 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΑΝΔΡΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ

(Βοηθητικό)

45.00 μ.
10.15 ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

(Β΄ Γκρουπ)

ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ 3.50 μ.

 

10.15 800 μ. ΑΝΔΡΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ  
10.15 ΥΨΟΣ

(Β΄ Γκρουπ)

ΑΝΔΡΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ 1.88 μ.
10.30 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

(Β΄ Γκρουπ)

ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ

(Βοηθητικό)

13.00 μ.

 

10.35 800 μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ  
11.00 ΜΗΚΟΣ

(Α΄+Β΄ Σκάμμα)

ΑΝΔΡΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ 6.60 μ.
11.00 200 μ. ΑΝΔΡΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ
11.00 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΑΝΔΡΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ

(Βοηθητικό)

52.00 μ.
11.35 200 μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ  

 Β΄ ΗΜΕΡΑ :  ΑΠΟΓΕΥΜΑ – ΚΥΡΙΑΚΗ 19  ΙΟΥΝΙΟΥ  2022 

ΩΡΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  
16.45 ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

(Βοηθητικό)

17.30 400 μ. ΕΜΠ.  ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
17.45 400 μ. ΕΜΠ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
17.45 ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ  ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
18.00 ΜΗΚΟΣ  ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
18.05 200 μ.  ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
18.15 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ  ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

(Βοηθητικό)

18.25 200 μ.  ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
18.45 800 μ.  ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
19.00 800 μ.  ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
19.15 3.000 μ.  ΑΝΔΡΩΝ Α΄ ΤΕΛΙΚΗ

ΣΕΙΡΑ

19.15 ΥΨΟΣ  ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
19.15 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ  ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

(Βοηθητικό)

19.30 3.000 μ.  ΑΝΔΡΩΝ Β΄ ΤΕΛΙΚΗ

ΣΕΙΡΑ

19.30 ΜΗΚΟΣ  ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
19.45 3.000 μ.  ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
19.45 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ  ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

(Βοηθητικό)

20.05 4 Χ 400 μ.  ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ

ΣΕΙΡΕΣ

20.30 4 Χ 400 μ.  ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ

ΣΕΙΡΕΣ

Γράψε Σχόλιο

You don't have permission to register
X