fbpx

Πρόσφατα 'Αρθρα

Social Media

Δήμητρα Γναφάκη

Πανελλήνιο πρωτάθλημα στίβου 2022: Το πρόγραμμα

Ανακοινώθηκε το πρόγραμμα του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Ανδρών – Γυναικών και Ανδρών – Γυναικών Κ23 που θα διεξαχθεί το Σαββατοκύριακο 25-26 Ιουνίου 2022 στη Θεσσαλονίκη.

Οι αγώνες θα ξεκινήσουν στις 09:00 του Σαββάτου και της Κυριακής. Αποφασίστηκε να μην γίνει προκριματικός στη σφυροβολία Ανδρών και Γυναικών, στο επί κοντώ Γυναικών και στο ύψος Ανδρών.

 

Αναλυτικά οι ανακοινώσεις:

ΣΑΒΒΑΤΟ 25 ΙΟΥΝΙΟΥ 2022

– Η σφυροβολία ανδρών θα διεξαχθεί απευθείας σε τελικό

– Το επί κοντώ ανδρών θα έχει τα εξής ύψη:

Α’ Γκρουπ: 4,60μ., 4,70μ., 4,80μ. (προστέθηκε το 4,60μ.)

Β’ Γκρουπ: 3,60μ. (όριο βαθμολόγησης Κ23) 4,00μ. (όριο βαθμολόγησης ανδρών), 4,10μ., 4,20μ., 4,30μ., 4,40μ., 4,50μ., 4,60μ., 4,70μ. 4,80μ.

3,60μ.

– Ο προκριματικός του ακοντισμού γυναικών θα διεξαχθεί στο βοηθητικό Στάδιο

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 26 ΙΟΥΝΙΟΥ 2022

– Η σφυροβολία γυναικών, το επί κοντώ γυναικών και το ύψος ανδρών θα διεξαχθούν απευθείας σε τελικό

– Η δισκοβολία ανδρών θα διεξαχθεί σε δύο γκρουπ

1ο Γκρουπ: 10:15

2ο Γκρουπ: 11:30

– Ο προκριματικός του ακοντισμού ανδρών θα διεξαχθεί σε δύο γκρουπ στο Βοηθητικό Στάδιο

1ο Γκρουπ: 10:45

2ο Γκρουπ: 12:00

– Οι εκπρόσωποι των σωματείων ή αυτοπροσώπως οι ίδιοι οι αθλητές-τριες των 5000 μέτρων θα πρέπει να προβούν στην οριστική δήλωση συμμετοχής ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΑΠΌ ΤΙΣ 18:30 (προκήρυξη, παράγραφος 15.3.4), προκειμένου να αποφασισθεί από τους υπεύθυνους του πρωταθλήματος αν το αγώνισμα θα διεξαχθεί σε 1 ή 2 τελικές σειρές.

Στίβος

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΤΙΒΟΥ ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ – ΚΑΥΤΑΝΖΟΓΛΕΙΟ ΣΤΑΔΙΟ, ΣΑΒΒΑΤΟ, 25 ΙΟΥΝΙΟΥ 2022
ΠΡΩΪΝΟ ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ ΑΓΩΝΙΣΜΑ Α/Γ Προκριματικός/
Τελικός
ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ
9:00 ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ Α Προκριματικός 2 group 2 σκάμματα – Όριο: 15,00μ.
9:00 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ Α Προκριματικός Όριο: 15,90μ.
9:15 100μ. με Εμπόδια Γ Προκριματικές Σειρές
9:30 ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ Α Προκριματικός 2 group Όριο: 4,80μ.
9:35 110μ. με Εμπόδια Α Προκριματικές Σειρές
10:00 ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ Γ Προκριματικός 2 group Όριο: 1,70μ.
10:00 400μ. Γ Προκριματικές Σειρές  
10:00 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ Γ Προκριματικός Όριο: 41,00μ.
10:25 400μ. Α Προκριματικές Σειρές  
10:45 ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ Γ Προκριματικός 2 group 2 σκάμματα – Όριο: 12,20μ.
11:10 100μ. Γ Προκριματικές Σειρές  
11:35 100μ. Α Προκριματικές Σειρές  
12:00 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ Γ Προκριματικός Όριο: 44,00μ. – Βοηθητικό Στάδιο
ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
16:00 ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ Α ΤΕΛΙΚΟΣ  
17:30 ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ Α ΤΕΛΙΚΟΣ  
17:45 ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ Α ΤΕΛΙΚΟΣ  
18:00 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ Γ ΤΕΛΙΚΟΣ  
18:05 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ Α ΤΕΛΙΚΟΣ  
18:15 110μ. με Εμπόδια Α ΤΕΛΙΚΟΣ  
18:30 100μ. με Εμπόδια Γ ΤΕΛΙΚΟΣ  
18:35 ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ Γ ΤΕΛΙΚΟΣ  
18:40 100μ. Γ ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1  
18:46 100μ. Γ ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2  
19:00 100μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1  
19:06 100μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2  
19:10 ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ Γ ΤΕΛΙΚΟΣ  
19:20 400μ. Γ ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1  
19:26 400μ. Γ ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2  
19:35 400μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1  
19:41 400μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2  
19:45 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ Γ ΤΕΛΙΚΟΣ  
19:55 1500μ. Γ ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1  
20:05 1500μ. Γ ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2  
20:15 1500μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1  
20:25 1500μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2  
20:35 3.000μ. με Φ.Ε. Γ ΤΕΛΙΚΟΣ  
20:55 3.000μ. με Φ.Ε. Α ΤΕΛΙΚΟΣ  
21:20 4 X 100μ. Γ ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1  
21:29 4 X 100μ. Γ ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2  
21:40 4 X 100μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1  
21:49 4 X 100μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2  
22:58 4 X 100μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 3  

 

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΤΙΒΟΥ ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ – ΚΑΥΤΑΝΖΟΓΛΕΙΟ ΣΤΑΔΙΟ, KΥΡΙΑΚΗ, 26 ΙΟΥΝΙΟΥ 2022
 
ΠΡΩΪΝΟ ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ ΑΓΩΝΙΣΜΑ Α/Γ Προκριματικός/
Τελικός
ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ
9:00 ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ Γ Προκριματικός 2 group 2 σκάμματα – Όριο: 5,80μ.
9:00 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ Γ Προκριματικός Όριο: 12,50μ.
9:30 400μ. με Εμπόδια Γ Προκριματικές Σειρές
9:55 400μ. με Εμπόδια Α Προκριματικές Σειρές
10:00 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ Α Προκριματικός – Α’ group Όριο: 47,60μ.
10:20 800μ. Γ Προκριματικές Σειρές
10:40 800μ. Α Προκριματικές Σειρές
10:45 ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ Α Προκριματικός 2 group 2 σκάμματα – Όριο: 7,40μ.
10:45 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ Α Προκριματικός – Α’ group Όριο: 62,00μ. – Βοηθητικό Στάδιο
11:05 200μ. Γ Προκριματικές Σειρές
11:15 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ Α Προκριματικός – B’ group Όριο: 47,60μ.
11:30 200μ. Α Προκριματικές Σειρές
12:00 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ Α Προκριματικός – B’ group Όριο: 62,00μ. – Βοηθητικό Στάδιο
   
ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
16:15 ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ Γ ΤΕΛΙΚΟΣ  
17:45 ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ Γ ΤΕΛΙΚΟΣ  
18:00 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ Α ΤΕΛΙΚΟΣ  
18:05 ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ Γ ΤΕΛΙΚΟΣ  
18:10 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ Γ ΤΕΛΙΚΟΣ  
19:00 ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ Α ΤΕΛΙΚΟΣ  
19:05 400μ. με Εμπόδια Γ ΤΕΛΙΚΟΣ  
19:15 400μ. με Εμπόδια Α ΤΕΛΙΚΟΣ  
19:25 200μ. Γ ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1  
19:31 200μ. Γ ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2  
19:35 ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ Α ΤΕΛΙΚΟΣ  
19:45 200μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1  
19:50 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ Α ΤΕΛΙΚΟΣ  
19:51 200μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2  
20:00 800μ. Γ ΤΕΛΙΚΟΣ  
20:10 800μ. Α ΤΕΛΙΚΟΣ  
20:20 5.000μ. Γ ΤΕΛΙΚΟΣ  
20:50 5.000μ. Α ΤΕΛΙΚΟΣ  
21:15 4 X 400μ. Γ ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1  
21:24 4 X 400μ. Γ ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2  
21:35 4 X 400μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1  
21:44 4 X 400μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

 

* Η είσοδος είναι ελεύθερη

Γράψε Σχόλιο

You don't have permission to register
X