fbpx

Τα αποτελέσματα του Global Run 2023

101 δρομείς την Κυριακή 10 Σεπτεμβρίου 2023 στο Πεδίον του Αρεως

Newsroom
global run

Με 101 δρομείς πραγματοποιήθηκε το Global Run, απόστασης 5 χλμ., την Κυριακή 10 Σεπτεμβρίου 2023 στο Πεδίον του Αρεως.

Τον αγώνα διοργάνωσε η μη Κυβερνητική Οργάνωση (Μ.Κ.Ο.) Yoga and Sport With Refugees (YSR).

Νικητής με 19:55 αναδείχτηκε ο Ντέιβιντ Αχματζάι. Δεύτερος ήταν ο Αλέξανδρος Αρταβάνης Τσαπατσάρης με 19:57 και τρίτος ο Αλέξανδρος Γιαπάλης με 20:50.

global run

Πρώτη γυναίκα ήταν η Κατερίνα Σάπαρη με 21:48. Ακολούθησαν οι Στέλλα Παντελιά (22:51) και Σοφία Ταστσίδη (23:21).

Εκτος από Ελληνες, στον αγώνα έλαβαν μέρος αθλητές από το Αφγανιστάν, τη Γαλλία, τη Γερμανία, το Ιράκ, την Ιταλία, το Μάλι, τη Μ. Βρετανία, την Ολλανδία, το Ουζμπεκιστάν, το Πακιστάν, την Πολωνία, το Σουδάν και τη Συρία.


 
 

global run

Τα αποτελέσματα: 

Place Gender Rank Name Nationality Time Club pace / km
1 1 AHMADZAI DAVID 00:19:55,9 3:59
2 2 ΑΡΤΑΒΑΝΗΣ-ΤΣΑΠΑΤΣΑΡΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ GRC 00:19:57,1 3:59
3 3 ΓΙΑΠΑΛΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ GRC 00:20:50,0 ΣΜΥΑ 4:10
4 4 KONTE OSMANE MLI 00:20:51,5 YOGA AND SPORT 4:10
5 5 ΛΑΜΠΡΙΔΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ GRC 00:21:09,5 ALL-IN RUNNING TEAM 4:13
6 6 VOLLEBREGT OLAV NLD 00:21:34,4 4:18
7 1 ΣΑΠΑΡΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ GRC 00:21:48,0 4:21
8 7 SABZALI NAZARI 00:21:55,8 4:23
9 8 HUSSAINI MOHAMMED AFG 00:22:06,7 4:25
10 9 HACHIMI MOBIN 00:22:29,9 4:29
11 10 IBRAHIM ASHRAF SDN 00:22:31,2 4:30
12 11 PUJAZON FRÉDÉRIC FRA 00:22:42,9 MVI 4:32
13 2 ΠΑΝΤΕΛΙΑ ΣΤΕΛΛΑ GRC 00:22:51,4 4:34
14 3 ΤΑΣΤΣΙΔΗ ΣΟΦΙΑ GRC 00:23:21,4 4:40
15 12 CAMARA IBRAHIM MLI 00:24:08,6 YOGA AND SPORT 4:49
16 13 ΤΑΛΙΟΣ ΑΙΜΙΛΙΑΝΟΣ GRC 00:24:13,3 4:50
17 14 AKUNDZADE RAMIN AFG 00:24:20,6 4:52
18 4 ΖΑΧΑΡΙΟΥΔΑΚΗ ΣΟΦΙΑ GRC 00:24:24,4 BOXING SILENCE 4:52
19 15 SAEEDI ALIREZA 00:24:24,7 4:52
20 16 CARLOS A 00:24:31,1 4:54
21 17 NOAH MUSTAFA IRQ 00:25:31,6 5:06
22 18 ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ GRC 00:25:33,9 5:06
23 5 DEUKER JASMINE GBR 00:25:54,4 5:10
24 19 ΙΣΑΡΗΣ ΠΑΥΛΟΣ GRC 00:25:59,9 5:11
25 20 ΒΑΚΙΝΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ GRC 00:26:17,4 5:15
26 21 ΧΛΑΜΠΟΥΤΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ GRC 00:26:19,1 5:15
27 22 ΓΑΙΤΑΝΙΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ GRC 00:26:20,4 5:16
28 23 BAZARTO DEEB SYR 00:26:22,1 5:16
29 24 ΑΛΒΕΡΤΗΣ ΡΩΜΑΝΟΣ GRC 00:26:30,2 BACKUPS 5:18
30 25 ΗΛΙΑΔΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ GRC 00:26:32,0 5:18
31 26 MATYAQUBOV HAMZA UZB 00:26:44,4 ATHENS 5:20
32 1 ΖΟΥΜΠΟΥΛΙΔΗΣ ΘΩΜΑΣ GRC 00:26:46,9 5:21
33 6 HILPOLD MAGDALENA ITA 00:26:54,4 5:22
34 27 ΓΟΥΤΣΙΟΣ ΧΑΡΗΣ GRC 00:26:54,6 5:22
35 28 ΟΙΚΟΝΟΜΑΚΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ GRC 00:27:06,6 5:25
36 29 STRUK MIROSLAW POL 00:27:33,1 5:30
37 7 ΛΑΝΤΟΥΧΟΒΑ ΟΛΓΑ 00:27:43,2 5:32
38 8 FREYBURGER NOÉMIE FRA 00:28:05,6 5:37
39 30 ΛΟΥΡΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ GRC 00:28:39,4 5:43
40 31 ΛΑΓΟΣ ΝΙΚΟΣ GRC 00:28:39,5 5:43
41 32 ΡΟΔΑΤΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ GRC 00:28:44,4 5:44
42 9 KING SARAH GBR 00:28:44,5 5:44
43 33 ΔΡΑΚΟΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΗΣ ΠΑΝΟΣ GRC 00:29:01,9 5:48
44 34 ΤΣΑΡΟΥΧΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ GRC 00:29:16,6 5:51
45 35 FAZEH NASARI 00:29:18,4 5:51
46 36 ΤΖΕΡΠΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ GRC 00:29:59,4 5:59
47 10 ΤΣΙΛΗ ΜΑΡΙΝΑ GRC 00:30:04,7 6:00
48 11 ΚΡΕΑΤΣΟΥΛΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ GRC 00:30:21,6 BOXING SILENCE 6:04
49 37 ΚΑΠΝΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ GRC 00:30:26,8 6:05
50 38 ΖΕΡΒΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ GRC 00:30:43,4 6:08
51 39 ΔΑΓΡΙΤΖΙΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ GRC 00:30:52,2 6:10
52 40 KHAN IHTISHAM PAK 00:30:59,2 6:11
53 41 ΧΑΛΑΡΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ GRC 00:31:21,9 SANTA RUNNING TEAM 6:16
54 42 EICKE HANNAH 00:31:24,3 6:16
55 12 TERNILA GJERMENI ALB 00:32:26,5 6:29
56 43 ΤΟΛΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ GRC 00:32:48,5 EMPIRE FITNESS STUDIO 6:33
57 44 ΧΡΙΣΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ DEU 00:32:55,1 TEAM ERLANGER ALKOHOLFREI 6:35
58 13 ΛΥΚΟΥΡΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ GRC 00:33:27,5 6:41
59 45 ΜΠΑΛΑΣΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ GRC 00:33:33,4 PATISSIA RUNNERS 6:42
60 46 ΤΣΙΩΚΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ GRC 00:33:36,0 ΑΥΡΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑΣ 6:43
61 47 ΓΑΛΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ GRC 00:33:37,6 6:43
62 48 WASCHMANN LEANDER 00:33:46,1 6:45
63 14 ΚΛΑΔΗ ΝΕΚΤΑΡΙΑ GRC 00:33:55,8 SDY ATHENS 6:47
64 49 ΓΙΑΝΝΟΥΧΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ GRC 00:34:11,7 ΣΑΠΠΑΖ 6:50
65 15 GRUBER KATRIN DEU 00:34:18,1 SCHUSSENTAL-YETIS 6:51
66 50 PAPAKI 00:34:53,3 6:58
67 51 HASSELI MUSTAFA 00:34:53,4 6:58
68 52 AHMADI AZIZ ALLHA AFG 00:34:53,8 YOGA AND SPORT 6:58
69 53 ΧΑΡΙΔΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ GRC 00:35:11,3 7:02
70 54 ΚΟΡΝΑΡΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ GRC 00:35:33,8 7:06
71 55 ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ GRC 00:35:50,9 7:10
72 56 ΒΛΟΝΤΑΡΤΖΙΚ ΓΙΩΡΓΟΣ GRC 00:35:59,6 7:11
73 57 ΜΑΡΓΩΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ GRC 00:36:12,8 7:14
74 58 ΓΑΛΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ GRC 00:36:20,7 ΚΡΗΤΕΣ ΔΡΟΜΕΙΣ 7:16
75 16 ΚΕΦΗ ΓΕΩΡΓΙΑ GRC 00:36:42,7 7:20
76 17 ΤΟΥΡΗ ΒΟΥΛΑ GRC 00:36:57,0 7:23
77 18 ΛΕΒΑΝΤΑΤΖΗ ΑΡΕΤΗ GRC 00:36:59,7 7:23
78 59 ΚΥΛΒΕΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ GRC 00:37:49,0 7:33
79 60 ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ GRC 00:37:50,9 7:34
80 61 ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ GRC 00:38:09,3 7:37
81 19 ΤΑΡΣΟΥΛΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ GRC 00:38:19,5 ME, MYSELF AND VOULA 7:39
82 20 LALANDE CLAIRE FRA 00:38:20,3 7:40
83 62 ΚΕΛΕΠΕΡΤΖΗΣ ΣΤΡΑΤΟΣ GRC 00:38:40,3 7:44
84 63 KONATE CHAPA GIN 00:38:53,7 Κ.Φ.Α.Α. TEEN SPIRIT II 7:46
85 64 ΝΤΑΛΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ GRC 00:39:09,6 7:49
86 65 ΦΩΤΕΙΝΑΚΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ GRC 00:39:49,4 BETTER PEOPLE 7:57
87 66 ΚΟΝΤΖΙΛΑΣ ΝΙΚΟΣ GRC 00:40:01,0 8:00
88 67 ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ GRC 00:40:09,6 8:01
89 21 ΚΑΛΦΟΠΟΥΛΟΥ ΟΛΓΑ GRC 00:41:00,1 ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 8:12
90 22 ΜΠΑΡΤΖΟΚΑ ΓΛΥΚΕΡΙΑ GRC 00:41:17,5 8:15
91 23 ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ GRC 00:42:48,9 ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 8:33
92 68 ΤΣΑΤΣΑΚΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ GRC 00:42:49,1 ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 8:33
93 69 BRENT Α 00:43:18,6 8:39
94 24 PARRISH KIP 00:43:19,1 8:39
95 25 URBANEK KATERINA POL 00:43:48,1 SANTA RUNNING TEAM 8:45
96 26 ΚΟΡΝΑΡΟΥ ΕΥΑ GRC 00:44:06,9 8:49
97 70 ΒΙΔΑΛΗΣ ΜΑΡΚΟΣ GRC 00:45:06,2 ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 9:01
98 71 ΣΤΑΓΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ GRC 00:46:39,0 ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 9:19
99 72 ΛΑΝΤΟΥΧΟΒ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 00:50:17,2 10:03
100 27 ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ GRC 00:52:12,2 10:26
DNF -1 MAHMOODI ABDULQAUM AFG 00:41:29,8 8:17

 

 

Δημοφιλη Αρθρα