fbpx

Πανελλήνιο πρωτάθλημα 2024: Το πρόγραμμα

Στον Βόλο στις 29-30 Ιουνίου

Newsroom
Τεντόγλου Βαλκανικό

Το Σάββατο 29 και την Κυριακή 30 Ιουνίου 2024 θα διεξαχθεί στο Πανθεσσαλικό Στάδιο του Βόλου το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου.

Το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα θα είναι η τελευταία διοργάνωση που θα μετρήσει στο ράνκινγκ για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού.

 

Το πρόγραμμα των δύο ημερών:

Σάββατο 29 Ιουνίου 2024
08:30 ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ (A) Προκριματικός Όριο: 60,50μ. – Βοηθητικό Στάδιο
09:00 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ (Γ) Προκριματικός Όριο: 41,00μ. – Κεντρικό Στάδιο
09:00 ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ (A) Προκριματικός 2 Group Όριο: 4,80μ.
09:00 110μ. με Εμπόδια (A) Προκριματικές Σειρές
09:25 100μ. με Εμπόδια (Γ) Προκριματικές Σειρές
09:30  ΤΡΙΠΛΟΥΝ (Γ) Προκριματικός 2 Group 2 σκάμματα – Όριο: 15,00μ.
09:55 400μ. (Γ) Προκριματικές Σειρές
10:20 400μ. (A) Προκριματικές Σειρές
10:30 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ (A) Προκριματικός Όριο: 15,90μ. – Βοηθητικό Στάδιο
10:45 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ (Γ) Προκριματικός Όριο: 44,00μ. – Κεντρικό Στάδιο
11:00 ΤΡΙΠΛΟΥΝ (A) Προκριματικός 2 Group 2 σκάμματα – Όριο: 12,20μ.
11:10 100μ. (Γ) Προκριματικές Σειρές
11:50 100μ. (A) Προκριματικές Σειρές

17:45 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ (Γ) ΤΕΛΙΚΟΣ Κεντρικό Στάδιο
18:10 ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ (A) ΤΕΛΙΚΟΣ
18:15 ΤΡΙΠΛΟΥΝ (Γ) ΤΕΛΙΚΟΣ
18:25 ΥΨΟΣ (Γ) ΤΕΛΙΚΟΣ
18:30 100μ. (Γ) ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1
18:35 ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ (A) ΤΕΛΙΚΟΣ Βοηθητικό Στάδιο
18:40 100μ. (A) ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1
18:50 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ (A) ΤΕΛΙΚΟΣ Κεντρικό Στάδιο
19:05 110μ. με Εμπόδια (A) ΤΕΛΙΚΟΣ
19:15 100μ. με Εμπόδια (Γ) ΤΕΛΙΚΟΣ
19:30 100μ. (Γ) ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2
19:40 100μ. (A) ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2
19:45 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ (Γ) ΤΕΛΙΚΟΣ Κεντρικό Στάδιο
19:50 400μ. (Γ) ΤΕΛΙΚΟΣ
19:55 ΤΡΙΠΛΟΥΝ (A) ΤΕΛΙΚΟΣ
20:00 400μ. (A) ΤΕΛΙΚΟΣ
20:10 1500μ. (Γ) ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1
20:20 1500μ. (Γ) ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2
20:30 1500μ. (A) ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1
20:40 1500μ. (A) ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2
20:55 3.000μ. με Φ.Ε. (Γ) ΤΕΛΙΚΟΣ
21:15 3.000μ. με Φ.Ε. (A) ΤΕΛΙΚΟΣ
21:40 4×100 (Γ) ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1
21:49 4×100 (Γ) ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2
21:58 4×100 (Γ) ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 3
22:10 4×100 (A) ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1
22:19 4×100 (A) ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2
22:28 4×100 (A) ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 3

Κατερίνα Στεφανίδη Γιάννης Νυφαντόπουλος


 
 

Κυριακή 30 Ιουνίου 2024
08:30 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ (Α) Προκριματικός Α’ Group Όριο: 47,60μ. – Κεντρικό Στάδιο
09:00 800μ. (Γ) Προκριματικές Σειρές
09:20 800μ. (Α) Προκριματικές Σειρές
09:30 ΥΨΟΣ (Α) Προκριματικός 2 Group Όριο: 2,00μ.
09:30 ΜΗΚΟΣ (Γ) Προκριματικός 2 Group 2 σκάμματα – Όριο: 5,80μ.
09:45 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ (Α) Προκριματικός Β’ Group Όριο: 47,60μ. – Κεντρικό Στάδιο
09:50 400μ. με Εμπόδια (Γ) Προκριματικές Σειρές
10:15 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ (Γ) Προκριματικός Όριο: 12,50μ. – Βοηθητικό Στάδιο
10:15 400μ. με Εμπόδια (Α) Προκριματικές Σειρές
10:45 200μ. (Γ) Προκριματικές Σειρές
11:00 ΜΗΚΟΣ (Α) Προκριματικός 2 Group 2 σκάμματα – Όριο: 7,40μ.
11:15 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ (Α) Προκριματικός Όριο: 62,00μ. – Κεντρικό Στάδιο
11:25 200μ. (Α) Προκριματικές Σειρές

17:45 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ (Α) ΤΕΛΙΚΟΣ Κεντρικό Στάδιο 
18:10 ΜΗΚΟΣ (Γ) ΤΕΛΙΚΟΣ
18:15 ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ (Γ) ΤΕΛΙΚΟΣ
18:30 ΥΨΟΣ (Α) ΤΕΛΙΚΟΣ
18:35 200μ. (Γ) ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1
18:40 ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ (Γ) ΤΕΛΙΚΟΣ Βοηθητικό Στάδιο
18:45 200μ. (Α) ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1
18:50 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ (Γ) ΤΕΛΙΚΟΣ Κεντρικό Στάδιο
19:05 400μ. με Εμπόδια (Γ) ΤΕΛΙΚΟΣ
19:15 400μ. με Εμπόδια (Α) ΤΕΛΙΚΟΣ
19:25 200μ. (Γ) ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2
19:35 200μ. (Α) ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2
19:40 ΜΗΚΟΣ (Α) ΤΕΛΙΚΟΣ
19:45 800μ. (Γ) ΤΕΛΙΚΟΣ
19:50 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ (Α) ΤΕΛΙΚΟΣ Κεντρικό Στάδιο
19:55 800μ. (Α) ΤΕΛΙΚΟΣ
20:05 5.000μ. (Γ) ΤΕΛΙΚΟΣ
20:35 5.000μ. (Α) ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1
20:55 4×400 (Γ) ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1
21:04 4×400 (Γ) ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2
21:15 4×400 (Α) ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1
21:24 4×400 (Α) ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

* Η είσοδος στο Πανθεσσαλικό Στάδιο θα είναι ελεύθερη.
* Το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα θα μεταδοθεί σε livesteaming στο κανάλι του ΣΕΓΑΣ στο YοuTube και από την ΕΡΤ 3, 19:00-21:00, και τις δύο ημέρες.

 

 

Δημοφιλη Αρθρα